Kılıç Nakliyat, Dilovası’nda 12 bin metrekarelik dev bir antrepo kurma hazırlığı içerisinde. Yapımı hızla devam eden antrepoyla ilgili konuşan Kılıç Nakliyat Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kılıç, tesisin Kocaeli’nde ilk olacağının altını çizdi.

Çevre hassasiyetiyle de dikkat çeken Kılıç Nakliyat’ın, yeni aldığı arsaya kuracağı 12 bin 500 metrekarelik bacasız fabrika inşası günlük 100 kişinin çalışmasıyla yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşaat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kılıç Nakliyat Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kılıç, şuanda inşaat çalışmaları son hızla devam edenantreponun bittiğinde bölgede en yüksek standartlarda depolama hizmeti vereceğinin bilgisini verdi.

Çevre sağlığı ilk planda
Bacalı üretim tesislerini Dilovası’nın dışında bulunan OSB’lere taşınmasına konusunda destek veren Kılıç Nakliyat, inşaatını sürdürdüğü dev antrepo tesisinde, şehre yakınlığı sebebiyle üretim yapılmayacağının bilgisini veren Kılıç, çevreci bir yapı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Bölgeye büyük değer katacak projenin 3 aylık bir süreç içerisinde tamamlanması bekleniyor. Diğer firmalara da örnek niteliğindeki tesis bölgenin en büyük lojistik antreposu olacak. Bu antreponun yanına bölgede bir ilk olacak çok büyük bir tesisin daha gündem de olduğunu belirten Kılıç, yeni yatırımla ilgili detayları ilerleyen günlerde paylaşacağını belirtti.

Antrepo nedir?
Antrepo, gümrük vergisine konu olup da henüz vergi ve resimleri ödenmemiş malların korunduğu bir depo türü.